Евро 2020: Двубоят Белгия-Италия може да реши и титлата

Днес започват четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол.

В първата среща от 19 часа ще играят

Швейцария и Испания.

Двубоят е на стадион „Крестовски“ (или „Санкт Петербург Арена“) в едноименния руски град. Съдия ще е Майкъл Оливър от Англия.

Швейцарците поднесоха най-голямата изненада като отстраниха в осминафиналите звездният отбор на Франция - един от сочените предварително сред фаворитите за титлата. Швейцария се класира за 1/4-финалите след 8:7 (3:3 в редовното време и продълженията и 5:4 след изпълнението на дузпи). Очакват се още изненади от отбора, воден от Владимир Петкович, и срещу Испания в четвъртфиналната фаза.

Харис Сеферович е най-резултатен за Швейцария до момента с три гола. Джердан Шакири е с две попадения.

Испания стигна до четвъртфиналите на Евро 2020, след като победи Хърватия с 5:3 след продължения. Редовното време на двубоя в Копенхаген завърши 3:3.

Алваро Мората, Пабло Сарабия и Феран Торес са отбелязали по два гола за Испания.

Всички фенове обаче очакват двубоят от 22 часа, в които ще се изправят един срещу

Белгия и Италия.

Стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен, провинция Бавария, ще приеме срещата, а тя ще бъде ръководена от съдията Славко Винчич от Словения.

В осминафинала Белгия детронира европейския шампион Португалия и го изпрати у дома. Сигурно и амбициите на играчите му са нараснали до небето.

Ромелу Лукаку е най-резултатен за отбора си с три гола. Торган Азар има две попадения.

Италия обаче също върви уверено напред след трите победи в групата. После имаше затруднения с Австрия, но младите играчи на Скуадра адзура кипят от енергия и желание да се докажат.

Чиро Имобиле, Мануел Локатели и Матео Песина са с по два гола на своя отбор. Федерико Киеза и Лоренцо Инсине ге допълват с по едно попадение.