Банкеръ Daily

Спорт

"Лудогорец" направи 2:2 с "Ливърпул", но отпадна от Шампионска лига

Футболистите на "Лудогорец" завършиха 2:2 с "Ливърпул" в петия си мач от група В в Шампионската лига. Българският отбор отново стигна до равенството с късен гол. Този път той бе дело на Георги Терзиев в 88-ата минута.

Лудогорец поведе още в третата минута с попадението на Даниел Абало. Още до почивката обаче, Ливърпулч направи обрат с головете на Рики Ламбърт и Джордан Хендерсън.

След спечелената точка "Лудогорец" отпада от Шампионската лига, но запазва шансове да продължи в Лига Европа.

Начело в групата е "Реал" (Мадрид) с пълния актив от 15 точки. Шампионите в надпреварата победиха с 1:0 "Базел" като гост.

Швейцарците са втори с шест точки, а "Лудогорец" и "Ливърпул" имат по четири. В последния кръг българите гостуват на "Реал", а англичаните приемат "Базел".