Банкеръ Daily

Общество и политика

В 22 столични района ще има балотажи

На първия тур на местните избори миналат неделя само два от общо 24-те района в София успяха да си изберат кмет. В града на премиера Бойко Борисов – Банкя, спечели Рангел Марков от ГЕРБ с 61.83%. В "Кремиковци" кмет стана независимата Лилия Донкова с 60.37%. това показват данните на Общинската избирателна комисия при обработени 97.68% от протоколите.

В останалите 22 района кметът ще бъде избран на втория тур на 3 ноември. Прави впечатление твърде високият процент на гласувалите с "не подкрепям никого" – между 8 и 10 на сто, като "Оборище" поставя своеобразен рекорд с над 13%.

Ето в кои столични райони ще има балотаж:

 

Район "Искър": Ивайло Цеков от коалицията ГЕРБ-СДС с 34.61% отива на балотаж срещу Борис Цветков от БСП с 27.25 на сто.

Район "Подуяне": Ева Митова от ГЕРБ с 39.58% срещу Веселин Жечев от БСП със 16.86%.

Район "Лозенец": Балотажът е между Любомир Дреков (ГЕРБ-СДС) с 31.17% и кандидата на "Демократична България" Константин Павлов с 28.82%.

Район "Младост": Мария Илиева от ГЕРБ с 28.47% се изправя срещу независимия Стефан Стефанов със 17.11%.

Район "Витоша": Теодор Петков (ГЕРБ-СДС) с 41.94% срещу Христо Вълчанов от "Демократична България" със 17.81 на сто от гласовете.

Район "Нови Искър": Даниела Райчева от коалицията ГЕРБ-СДС се разминава на косъм с победа на първи тур. С 49.76% от гласовете тя отива на балотаж с Владислав Владимиров от местната коалиция Движение "България на гражданите" (ДБГ, ЗНС, НДСВ), предпочетен от 15.11% от гласувалите.

Район "Красна поляна": Иван Чакъров от ГЕРБ-СДС с 39.41 на сто срещу независимия Георги Миланов с 18.32%.

Район "Възраждане": Балотажът е между Савина Савова от ГЕРБ с 38.22% срещу Васил Кънев от "Демократична България", когото са предпочели 19.05 от гласувалите.

Район "Оборище": Кандидатът на ГЕРБ Петър Митев с 30.72% излиза срещу Николай Александров от "Демократична България" с 27.59%.

Район "Сердика": Тодор Кръстев (ГЕРБ-СДС) с 38.41 на сто срещу кандидата на БСП Янко Янков с 18.05%.

Район "Люлин": Милко Младенов от ГЕРБ с 36.58% срещу Мая Александрова от БСП с 23.29 на сто.

Район "Илинден": Иван Божилов от ГЕРБ с 38.06% срещу Георги Томов от БСП с 22.91%.

Район "Надежда": Димитър Димов от ГЕРБ с 40.15 срещу Стоян Цветков от БСП с 19.87%.

Район "Красно село": Балотажът е между Христо Апостолов (ГЕРБ-СДС) с 33.59% срещу Росина Станиславова от "Демократична България" с 21.44%.

Район "Слатина": На втори тур са досегашният кмет Наталия Стоянова (ГЕРБ) с 33.64% срещу Георги Илиев от "Демократична България" с 22.38%.

Район "Панчарево": Независимият кандидат Николай Гюров печели 34.58% срещу Димитър Сичанов от ГЕРБ – 29.07%.

Район "Овча купел": Христина Семерджиева (ГЕРБ-СДС) с 29.97% срещу Ангел Стефанов от "Демократична България" с 22.14%.

Район "Триадица": Николай Терзиев от ГЕРБ с 31.54% срещу Димитър Божилов от "Демократична България" с 25.91%.

Район "Изгрев": Вторият тур ще е между Делян Георгиев от "БСП за България" с 26.54% срещу кандидата на ГЕРБ Цветомир Жеков, който получава 26.03%.

Район "Връбница": Младен Младенов от ГЕРБ с 37.69% срещу Владимир Петров от БСП с 21.22 на сто подкрепа.

Район "Средец": Трайчо Трайков от "Демократична България" с 38.19% срещу Любомир Ковачев от ГЕРБ - 29.31%.

Район "Студентски": Досегашният районен кмет Димитър Дилчев (ГЕРБ) с 34.13% срещу Петко Горанов от "Демократична България" с 23.13 на сто.

Facebook logo
Бъдете с нас и във