Банкеръ Daily

Общество и политика

Пълен списък на депутатите в 47-ото Народно събрание

Коалиция „Продължаваме Промяната“ – 67 депутатски места


  1. Кирил Петков Петков от Шестнадесети изборен район – Пловдив;

  2. Асен Васков Василев от Двадесети и девети изборен район – Хасковски;

  3. Росен Добрев Костурков от Седемнадесети изборен район – Пловдивски;

  4. Виктор Гасан Насър от Двадесет и трети изборен район – София;

  5. Мирослава Петрова Петрова от Двадесет и четвърти изборен район – София;

  6. Никола Георгиев Минчев от Двадесет и четвърти изборен район – София;

  7. Иван Маркос Христанов от Петнадесети изборен район – Плевенски

  8. Юлия Борисова Иванова от Четиринадесети изборен район – Пернишки;

  9. Борислав Антониев Антонов от Двадесет и трети изборен район – София;

  10. Йордан Янков Маджунков от Шестнадесети изборен район – Пловдив;

  11. Андрей Атанасов Гюров от Първи изборен район - Благоевградски;

  12. Владимир Славев Табутов от Първи изборен район - Благоевградски;

  13. Екатерина Кирилова Димитрушева от Първи изборен район - Благоевградски;

  14. Константин Живков Бачийски от Втори изборен район – Бургаски;

  15. Христо Симеонов Симеонов от Втори изборен район – Бургаски;

  16. Димитър Михайлов Ташев от Втори изборен район – Бургаски;

  17. Милко Асенов Пенев от Втори изборен район – Бургаски;

  18. Даниел Максим Лорер от Трети изборен район - Варненски;

  19. Антон Йорданов Тонев от Трети изборен район - Варненски;

  20. Калоян Тонев Икономов от Трети изборен район - Варненски;

  21. Снежана Великова Апостолова от Трети изборен район - Варненски;

  22. Благовест Чанев Белев от Трети изборен район - Варненски;

  23. Йордан Ивов Терзийски от Четвърти изборен район - Великотърновски;

  24. Милен Илиев Матеев от Четвърти изборен район - Великотърновски;

  25. Петър Любенов Миланов от Пети изборен район - Видински;

  26. Деница Димитрова Симеонова от Шести изборен район - Врачански;

  27. Яна Веселинова Балникова от Седми изборен район - Габровски;

  28. Йорданка Яникова Костадинова от Осми изборен район - Добрички;

  29. Галина Събева Георгиева от Осми изборен район - Добрички;

  30. Георги Николаев Стамов от Десети изборен район - Кюстендилски;

  31. Искрен Цветославов Арабаджиев от Единадесети изборен район - Ловешки;

  32. Инна Владимирова Иванова от Дванадесети изборен район - Монтана;

  33. Ивайло Валентинов Шотев от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;

  34. Петър Николаев Куленски от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;

  35. Стоил Мирославов Стоилов от Петнадесети изборен район - Плевенски;

  36. Христо Йорданов Даскалов от  Шестнадесети изборен район - Пловдив;

  37. Александър Николаев Ракшиев от Шестнадесети изборен район - Пловдив;

  38. Гергана Кузманова Данева от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;

  39. Стою Теодоров Стоев от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;

  40. Марин Шишев Шишев от Осемнадесети изборен район - Разградски;

  41. Велико Митков Минков от Деветнадесети изборен район - Русенски;

  42. Рена Енчева Стефанова от Деветнадесети изборен район - Русенски;

  43. Николай Йорданов Събев от Деветнадесети изборен район - Русенски;

  44. Стоян Иванов Георгиев от Двадесети изборен район - Силистренски;

  45. Татяна Славова Султанова - Сивева от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;

  46. Георги Йорданов Гвоздейков от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;

  47. Михал Григоров Камбарев от Двадесет и втори изборен район - Смолянски;

  48. Настимир Ананиев Ананиев от Двадесет и трети изборен район – София;

  49. Венко Николов Сабрутев от Двадесет и трети изборен район – София;

  50. Васил Стефанов Стефанов от Двадесет и трети изборен район – София;

  51. Пламен Петров Шалъфов от Двадесет и трети изборен район – София;

  52. Лена Здравкова Бориславова от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  53. Радостина Александрова Ценова от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  54. Христо Христов Петров от Двадесет и пети изборен район - София;

  55. Калина Бориславова Константинова от Двадесет и пети изборен район - София;

  56. Венеция Огнянова Нецова-Ангова от Двадесет и пети изборен район - София;

  57. Искрен Николаев Митев от Двадесет и пети изборен район - София;

  58. Цветелина Калинова Симеонова-Заркин от Двадесет и пети изборен район - София;

  59. Юрий Олегов Козлов от Двадесет и шести изборен район - Софийски;

  60. Александър Димитров Дунчев от Двадесет и шести изборен район - Софийски;

  61. Радослав Стефанов Рибарски от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;

  62. Атанас Димитров Михнев от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;

  63. Радослав Красенов Василев от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;

  64. Александра Стефанова Милчева от Двадесет и осми изборен район - Търговищки;

  65. Атанас Петров Атанасов от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;

  66. Антония Кънчева Димитрова от Тридесети изборен район - Шуменски;

  67. Мирослав Николаев Иванов от Тридесет и първи изборен район - Ямболски.

Коалиция „ГЕРБ-СДС“59 депутатски места


  1. Красимир Георгиев Вълчев от Двадесет и седми изборен район – Старозагорски;

  2. Десислава Вълчева Атанасова от Деветнадесети изборен район – Русенски;

  3. Костадин Георгиев Ангелов от Четвърти изборен район – Великотърновски;

  4. Илтер Бейзатов Садъков от Тридесети изборен район – Шуменски;

  5. Гюнай Хюсмен Хюсмен от Осемнадесети изборен район – Разградски;

  6. Бранимир Николаев Балачев от Трети изборен район – Варненски;

  7. Росен Димитров Желязков от Първи изборен район - Благоевградски;

  8. Стефан Апостолов Апостолов от Първи изборен район - Благоевградски;

  9. Костадин Томов Стойков от Първи изборен район - Благоевградски;

  10. Любен Любенов Дилов от Втори изборен район – Бургаски;

  11. Жечо Дончев Станков от Втори изборен район – Бургаски;

  12. Деница Пламенова Николова от Втори изборен район – Бургаски;

  13. Славена Димитрова Точева отТрети изборен район - Варненски;

  14. Красен Кирилов Кралев отТрети изборен район - Варненски;

  15. Павел Алексеев Христов отТрети изборен район - Варненски;

  16. Димитър Стойков Николов от Четвърти изборен район - Великотърновски;

  17. Росица Любенова Кирова от Пети изборен район - Видински;

  18. Петя Цветанова Аврамова от Шести изборен район - Врачански;

  19. Красен Георгиев Кръстев от Шести изборен район - Врачански;

  20. Томислав Пейков Дончев от Седми изборен район - Габровски;

  21. Деница Евгениева Сачева от Осми изборен район - Добрички;

  22. Христо Богомилов Терзийски от Десети изборен район - Кюстендилски;

  23. Николай Нанков Нанков от Единадесети изборен район - Ловешки;

  24. Ирена Методиева Димова от Дванадесети изборен район - Монтана;

  25. Екатерина Спасова Гечева - Захариева отТринадесети изборен район - Пазарджишки;

  26. Стефан Неделчев Мирев от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;

  27. Кирил Миланов Ананиев от  Четиринадесети изборен район - Пернишки;

  28. Валери Пламенов Лачовски от Петнадесети изборен район - Плевенски;

  29. Десислава Цветанчова Трифонова от Петнадесети изборен район - Плевенски;

  30. Иван Борисов Тотев от Шестнадесети изборен район - Пловдив;

  31. Радомир Петров Чолаков от Шестнадесети изборен район - Пловдив;

  32. Стефан Иванов Шилев от Шестнадесети изборен район - Пловдив;

  33. Дани Стефанова Каназирева от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;

  34. Младен Николов Шишков от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;

  35. Иван Йовков Червенков от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;

  36. Михаил Петков Илиев от Деветнадесети изборен район - Русенски;

  37. Ивелин Статев Иванов от Двадесети изборен район - Силистренски;

  38. Десислава Жекова Танева от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;

  39. Мария Щерева Белова от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;

  40. Красимир Митков Събев от Двадесет и втори изборен район - Смолянски;

  41. Александър Койчев Иванов от Двадесет и трети изборен район - София;

  42. Александър Руменов Ненков от Двадесет и трети изборен район - София;

  43. Асен Георгиев Балтов от Двадесет и трети изборен район - София;

  44. Румен Димитров Христов от Двадесет и трети изборен район - София;

  45. Даниел Павлов Митов от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  46. Тома Любомиров Биков от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  47. Евгения Бисерова Алексиева от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  48. Христо Георгиев Гаджев от Двадесет и пети изборен район - София;

  49. Анна Василева Александрова от Двадесет и пети изборен район - София;

  50. Лъчезар Богомилов Иванов от Двадесет и пети изборен район - София;

  51. Петър Николаев Николов от Двадесет и пети изборен район - София;

  52. Младен Найденов Маринов от Двадесет и шести изборен район - Софийски;

  53. Николина Панайотова Ангелкова от Двадесет и шести изборен район - Софийски;

  54. Илиана Петкова Жекова от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;

  55. Маноил Минчев Манев от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;

  56. Теменужка Петрова Петкова от Двадесет и осми изборен район - Търговищки;

  57. Делян Александров Добрев от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;

  58. Георги Тенев Станков от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;

  59. Димитър Ангелов Иванов от Тридесет и първи изборен район - Ямболски.

 

ПП „Движение за права и свободи“ – 34 депутатски места


  1. Делян Славчев Пеевски от Първи изборен район – Благоевградски;

  2. Мустафа Сали Карадайъ от Тридесети изборен район – Шуменски;

  3. Халил Реджепов Летифов от Двадесет и седми изборен район изборен район – Старозагорски.

  4. Елхан Мехмедов Кълков от Първи изборен район – Благоевградски.

  5. Петър Пандушев Чобанов от Двадесет и шести изборен район – Софийски;

  6. Павлин Павлов Кръстев от Девети изборен район – Кърджалийски;

  7. Цветан Иванов Енчев от Шести изборен район – Врачански;

  8. Севим Исмаил Али от Втори изборен район – Бургаски;

  9. Ешереф Кязим Ешереф от Втори изборен район – Бургаски;

  10. Фатме Хасан Рамадан от Втори изборен район – Бургаски;

  11. Ерджан Себайтин Ебатин от Трети изборен район - Варненски;

  12. Юсеин Хасанов Вейселов от Седми изборен район - Габровски;

  13. Хасан Ахмед Адемов от Осми изборен район - Добрички;

  14. Адлен Шукри Шевкед от Девети изборен район - Кърджалийски;

  15. Байрам Юзкан Байрам от Девети изборен район - Кърджалийски;

  16. Мукаддес Юсуф Налбант от Девети изборен район - Кърджалийски;

  17. Станислав Димитров Анастасов от Единадесети изборен район - Ловешки;

  18. Димитър Иванов Аврамов от Дванадесети изборен район - Монтана;

  19. Йордан Кирилов Цонев от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;

  20. Александър Несторов Несторов от Четиринадесети изборен район - Пернишки;

  21. Марио Киров Рангелов от Петнадесети изборен район - Плевенски;

  22. Рамадан Байрам Аталай от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;

  23. Ахмед Реджебов Ахмедов от Осемнадесети изборен район - Разградски;

  24. Ихсан Халил Хаккъ от Осемнадесети изборен район - Разградски;

  25. Ализан Нихат Яхова от Деветнадесети изборен район - Русенски;

  26. Гюнер Нихат Ахмед от Двадесети изборен район - Силистренски;

  27. Джевдет Ибрям Чакъров от Двадесети изборен район - Силистренски;

  28. Хайри Реджебов Садъков от Двадесет и втори изборен район - Смолянски;

  29. Цветан Иванов Енчев от Двадесет и шести изборен район - Софийски;

  30. Джейхан Хасанов Ибрямов от Двадесет и осми изборен район - Търговищки;

  31. Имрен Исметова Мехмедова от Двадесет и осми изборен район - Търговищки;

  32. Сезгин Юсеин Мехмед от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;

  33. Мюмюн Сали Мюмюн от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;

  34. Хамид Бари Хамид от Тридесети изборен район - Шуменски.

коалиция „БСП за БЪЛГАРИЯ“ -  26 депутатски места


  1. Корнелия Петрова Нинова от Двадесети и пети изборен район – София;

  2. Иван Богомилов Петков от Шестнадесети изборен район – Пловдив;

  3. Борислав Гуцанов Гуцанов от Трети изборен район – Варненски;

  4. Кристиан Иванов Вигенин от Тридесет и първи изборен район – Ямболски;

  5. Георги Георгиев Михайлов от Първи изборен район - Благоевградски;

  6. Петър Георгиев Кънев от Втори изборен район – Бургаски;

  7. Явор Руменов Божанков  от Четвърти изборен район - Великотърновски;

  8. Филип Стефанов Попов от Пети изборен район - Видински;

  9. Александър Тихомиров Симов от Шести изборен район - Врачански;

  10. Мая Йорданова Димитрова от Осми изборен район - Добрички;

  11. Бойко Любомиров Клечков от Десети изборен район - Кюстендилски;

  12. Вяра Емилова Йорданова от Единадесети изборен район - Ловешки;

  13. Ирена Тодорова Анастасова от Дванадесети изборен район - Монтана;

  14. Драгомир Велков Стойнев от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;

  15. Румен Василев Гечев от Петнадесети изборен район - Плевенски;

  16. Илиян Славейков Йончев от Петнадесети изборен район - Плевенски;

  17. Веска Маринова Ненчева от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;

  18. Манол Трифонов Генов от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;

  19. Крум Костадинов Зарков от Деветнадесети изборен район - Русенски;

  20. Атанас Зафиров Зафиров от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;

  21. Христо Танчев Проданов от Двадесет и трети изборен район - София;

  22. Георги Страхилов Свиленски от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  23. Иван Ивайлов Ченчев от Двадесет и шести изборен район - Софийски;

  24. Георги Янчев Гьоков от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;

  25. Владимир Маринов Маринов от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;

  26. Иван Валентинов Иванов от Тридесети изборен район - Шуменски.

 ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“ – 25 депутатски места


  1. Момчил Кунчев Иванов от Четвърти изборен район – Великотърновски;

  2. Снежанка Райчова Траянска от Десети изборен район – Кюстендилски;

  3. Танер Кадир Тюркоглу от Седемнадесети изборен район – Пловдивски;

  4. Тошко Йорданов Хаджитодоров от Шестнадесети изборен район – Пловдив;

  5. Виктория Димитрова Василева от Първи изборен район – Благоевградски;

  6.  Андрей Иванов Чорбанов от Двадесет и шести изборен район – Софийски;

  7. Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова от Втори изборен район – Бургаски на мястото на отказалия се Ивайло Ванев Вълчев;

  8. Александър Атанасов Александров от Трети изборен район - Варненски;

  9. Ивайло Христов Христов от Осми изборен район – Добрички на мястото на отказалия се Филип Маринов Станев;

  10. Андрей Иванов Чорбанов от Четвърти изборен район - Великотърновски;

  11. Иво Георгиев Атанасов от Пети изборен район - Видински;

  12. Георги Станчев Георгиев от Шести изборен район - Врачански;

  13. Любомир Антонов Каримански от Единадесети изборен район - Ловешки;

  14. Пламен Николаев Абровски от Дванадесети изборен район - Монтана;

  15. Станислав Светозаров Балабанов от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;

  16. Радостин Петев Василев от Петнадесети изборен район - Плевенски;

  17. Александър Велиславов Тодоров от Петнадесети изборен район - Плевенски;

  18. Светлин Костов Стоянов от Деветнадесети изборен район - Русенски;

  19. Иван Руменов Клисурски от Двадесет и първи изборен район - Сливенски на мястото на Ивайло Ванев Вълчев;

  20. Николай Стефанов Радулов от Двадесет и трети изборен район - София;

  21. Ива Митева Йорданова-Рупчева от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  22. Андрей Николаев Михайлов от Двадесет и пети изборен район - София;

  23. Тихомир Гочев Тенев от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;

  24. Силви Кирилов Петров от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;

  25. Пламен Николаев Николов от Тридесети изборен район - Шуменски.

Коалиция „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)“ – 16 депутатски места


  1. Антоанета Димитрова Цонева от Тринадесети изборен район – Пазарджишки;

  2. Петър Ясенов Маринов от Двадесет и трети изборен район - София;

  3. Иван Йорданов Димитров от Първи изборен район - Благоевградски;

  4. Ивайло Николаев Мирчев от Втори изборен район - Бургаски;

  5. Стоян Александров Михалев от Трети изборен район - Варненски;

  6. Зорница Велинова Стратиева от Четиринадесети изборен район - Пернишки;

  7. Христо Любомиров Иванов от Шестнадесети изборен район - Пловдив;

  8. Зарко Филипов Маринов от Двадесет и втори изборен район - Смолянски;

  9. Атанас Петров Атанасов от Двадесет и трети изборен район - София;

  10. Георги Йорданов Ганев от Двадесет и трети изборен район - София;

  11. Владислав Панчев Панев от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  12. Мартин Димитров Димитров от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  13. Елисавета Димитрова Белобрадова от Двадесет и пети изборен район - София;

  14. Александър Димитров Симидчиев от Двадесет и пети изборен район - София;

  15. Божидар Пламенов Божанов от Двадесет и шести изборен район - Софийски;

  16. Атанас Владиславов Славов от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски.

ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“ – 13 депутатски места


  1. Костадин Тодоров Костадинов от Трети изборен район – Варненски;

  2. Цвета Тодорова Галунова от Четвърти изборен район – Великотърновски;

  3. Елена Цонева Гунчева от Шестнадесети изборен район – Пловдив;

  4. Иво Георгиев Русчев от Двадесет и пети изборен район – София;

  5. Цончо Томов Ганев от Втори изборен район – Бургаски;

  6. Даниел Петров Петров от Седми изборен район - Габровски;

  7. Георги Николаев Георгиев от Девети изборен район - Кърджалийски;

  8. Стоян Николов Таслаков от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;

  9. Ангел Жеков Георгиев от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;

  10. Николай Георгиев Дренчев от Двадесет и трети изборен район - София;

  11. Петър Николаев Петров от Двадесет и четвърти изборен район - София;

  12. Искра Михайлова Михайлова от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;

  13. Никола Ангелов Димитров от Тридесет и първи изборен район - Ямболски.

Facebook logo
Бъдете с нас и във