Банкеръ Daily

Общество и политика

При 100% обработени протоколи вижте кой къде печели

Резултатите от балотажите в страната при 100% обработени протоколи от изборните секции показват, че ГЕРБ печели кметските постове в 9 областни града, БСП - в 3, а в 6 областни центъра побеждават други политически сили и независими кандидати.

На 3 ноември се проведоха балотажи в 18 областни града.

Кметове на ГЕРБ ще управляват Варна - Иван Портних, Ловеч - Корнелия Маринова, Пловдив - Здравко Димитров, Силистра - Юлиян Найденов, Сливен - Стефан Радев, Смолян - Николай Мелемов, София - Йорданка Фандъкова, Търговище - Дарин Димитров, Шумен - Любомир Христов.

БСП печели балотажите в Перник, където побеждава Станислав Владимиров, Разград - Денчо Бояджиев, Русе - Пенчо Милков.

Битката в Благоевград спечели независимият Румен Томов. Във Видин спечели Цветан Ценков от местната коалиция СДС.

Кмет на Добрич ще бъде Йордан Йорданов от местната коалиция ДБГ.

В Пазарджик победи Тодор Попов от местната коалиция "Новото време".

В Плевен отново ще управлява Георг Спартански, издигнат от инициативен комитет.

Балотажът в Ямбол беше спечелен от Валентин Ревански, издигнат от "Пряка демокрация".

Резултати от балотажите при 100% отчетени гласове:

Благоевград

Румен Георгиев Томов, независим - 18 639 гласа, 56.61%

Атанас Станкев Камбитов, ГЕРБ - 13 494 гласа, 40.98%

Варна

Иван Николаев Портних, ГЕРБ - 49 207 гласа, 60.79%

Костадин Тодоров Костадинов, ВЪЗРАЖДАНЕ - 29 138 гласа, 35.99%

Видин

Цветан Петров Ценков, Местна коалиция СДС (НДСВ, Нова алтернатива, ЗНС, БЗНС, БДСР) - 11 610 гласа, 58.27%

Огнян Кирилов Ценков, ГЕРБ - 7869 гласа, 39.49%

Добрич

Йордан Тошков Йорданов, Местна коалиция ДБГ (ДБГ, НДСВ, ССД, ГН) - 18 898 гласа, 66.54%

Надежда Димитрова Петкова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 9079 гласа, 31.97%

Ловеч

Корнелия Добрева Маринова, ГЕРБ - 8395 гласа, 48.45%

Радина Минкова Банкова, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 8048 гласа, 46.45%

Пазарджик

Тодор Димитров Попов, Местна коалиция НОВОТО ВРЕМЕ - 17 169 гласа, 56.11%

Благо Атанасов Солов, Местна коалиция БСП за БЪЛГАРИЯ (ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ, ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ, СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НФСБ, ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ) - 12 561 гласа, 41.05%

Перник

Станислав Иванов Владимиров, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 18 652 гласа, 50.27%

Вяра Михайлова Церовска, ГЕРБ - 17 694 гласа, 47.68%

Плевен

Георг Леонидов Спартански, Инициативен комитет - ОБЩИНА ПЛЕВЕН - 22 240 гласа, 50.60%

Мирослав Николов Петров, ГЕРБ - 20 762 гласа, 47.24%

Пловдив

Здравко Димитров Димитров, ГЕРБ - 46 887 гласа, 57.32%

Славчо Стоев Атанасов, Местна коалиция "НФСБ (ВМРО-БНД)" - 31 161 гласа, 38.10%

Разград

Денчо Стоянов Бояджиев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 8881 гласа, 54.32%

Валентин Стефанов Василев, ГЕРБ - 6945 гласа, 42.48%

Русе

Пенчо Пламенов Милков, Местна коалиция БСП за България (АБВ, Движение за радикална промяна Българската пролет, ПД Социалдемократи) - 30 975 гласа, 60.53%

Диана Ангелова Иванова, ГЕРБ - 18 746 гласа, 36.63%

Силистра

Юлиян Найденов Найденов, ГЕРБ - 8540 гласа, 52.12%

Момчил Стефанов Неков, Местна коалиция БСП за България (БСП за България, НДСВ, ДРП Българската пролет, МИР) - 7477 гласа, 45.63%

Сливен

Стефан Николов Радев, ГЕРБ - 21 109 гласа, 64.75%

Кольо Йорданов Милев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 10 663 гласа, 32.71%

Смолян

Николай Тодоров Мелемов, ГЕРБ - 9113 гласа, 56.73%

Стефан Атанасов Сабрутев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 6509 гласа, 40.52%

София

Йорданка Асенова Фандъкова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 209 542 гласа, 49.98%

Мая Божидарова Манолова-Найденова, независима - 189 176 гласа, 45.13%

Търговище

Дарин Иванов Димитров, ГЕРБ - 16 673 гласа, 69.41%

Хамди Мехмедов Илиязов, Движение за права и свободи - 7032 гласа, 29.27%

Шумен

Любомир Димитров Христов, ГЕРБ - 12 538 гласа, 48.57%

Венцислав Дянков Венков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 12 461 гласа, 48.27%

Ямбол

Валентин Цветанов Ревански, "Пряка демокрация" - 12 722 гласа, 61.92%

Катя Атанасова Георгиева, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 7 247, гласа 35.27%

Facebook logo
Бъдете с нас и във