Банкеръ Daily

Общество и политика

Кои кандидати, от кои партии и от кои райони влизат в парламента

Централната избирателна комисия публикува пълния списък с избраните за народни представители в 45-ото Народно събрание по изборни райони и кандидатски листи.

Общо единадесет са вече кандидат-депутатите, които се отказват от местата си в парламента. Те са от две партии – ДПС и ГЕРБ. От Движението са общо 9 души, сред които кметът на Кърджали Хасан Азис. Отказват се и депутатите: в Девети изборен район – Кърджалийски, Ресми Мурад, в Шести изборен район – Врачански, Десислава Тодорова, в Шести изборен район – Врачански, Каролина Кьолер, и в Двадесет и седми изборен район – Старозагорски, Николай Тонев, Двадесет и шести изборен район – Софийски, Александър Методиев, в Тридесети изборен район – Шуменски, Айсел Руфад, и в Двадесет и шести изборен район – Софийски, Руслан Коларов.

От ГЕРБ са двама, единият е лидерът на партията Бойко Борисов, който заяви отказа си с аргумент, че имунитет не му е необходим. Другият е Павлин Красимиров Ганчев от Габровския избирателен район.

Ето и окончателното разпределение на депутатските кресла:


  • ГЕРБ-СДС – 75

  • "Има такъв народ" – 51

  • БСП - 43

  • "Демократична България" – 27

  • "Изправи се! Мутри вън" – 14

В урните са били подадени над 2,544 млн. бюлетини. Почти всеки четвърти е дал вота си, използвайки машина. Или общо - 790 хил. са гласували машинно
Недействителните бюлетини са над 86 хиляди.

Депутатите, избрани от 2 района, имат 24 часа, за да посочат откъде ще влязат в Народното събрание. "ЦИК ще изпрати съобщение на тези кандидати, които са в два изборни района. Ако не заявят своето желание, Изборният кодекс разпорежда че ЦИК служебно заличава втората по време регистрация на съответния кандидат", уточни говорителят на комисията Таня Цанева.

Първи изборен район - Благоевградски

БСП за БЪЛГАРИЯ 

Георги Михайлов

Богдан Боцев

Движение за права и свободи - ДПС

Халил Летифов

Йордан Цонев

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Атанас Атанасов

ГЕРБ-СДС

Стефан Апостолов

Росен Желязков

Александър Мацурев

Георги Динев

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Илко Стоянов

Георги Попов

 

Втори изборен район - Бургаски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Петър Кънев

Тодор Байчев

Движение за права и свободи - ДПС

Севим Али

Ешереф Ешереф

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Ивайло Мирчев

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Живко Табаков

Драгомир Ошавков

ГЕРБ-СДС

Любен Дилов

Ивелина Василева

Деница Николова

Димитър Петров

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Ивайло Вълчев

Димитър Гърдев

Александър Марков

 

Трети изборен район - Варненски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Борислав Гуцанов

Филчо Филев

Движение за права и свободи - ДПС

Ерджан Ебатин

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Стоян Михалев

Стела Николова

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Татяна Дончева 

ГЕРБ-СДС

Костадин Ангелов

Славена Точева

Страцимир Павлов

Таня Петрова

Красен Кралев

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Станислав Трифонов

Любомир Каримански

Бойко Кафеджиев

Ивайло Кожухаров

 

Четвърти изборен район - Великотърновски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Явор Божанков

Весела Лечева

Движение за права и свободи - ДПС

Мастън Мастънов

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Калоян Янков

ГЕРБ-СДС

Костадин Ангелов

Димитър Николов

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Андрей Чорбанов

Момчил Иванов

 

Пети изборен район - Видински

БСП за БЪЛГАРИЯ

Филип Попов

ГЕРБ-СДС

Росица Кирова

Александър Матеев

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Иво Атанасов

 

Шести изборен район - Врачански

БСП за БЪЛГАРИЯ

Анастас Попдимитров

Движение за права и свободи - ДПС

Йордан Цонев

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Андрей Вълчев

ГЕРБ-СДС

Петя Аврамова

Красен Кръстев

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Георги Георгиев

 

Седми изборен район - Габровски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Крум Дончев

ГЕРБ-СДС

Томислав Дончев

Невена Минева

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Любомир Каримански

 

Осми изборен район - Добрички

БСП за БЪЛГАРИЯ

Мая Димитрова

Движение за права и свободи - ДПС

Хасан Адемов

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Албена Върбанова

ГЕРБ-СДС

Деница Сачева

Красимир Николов

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Дилян Господинов

 

Девети изборен район - Кърджалийски

Движение за права и свободи - ДПС

Мустафа Карадайъ

Мукаддес Налбант

Байрам Байрам

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Максим Генчев

ГЕРБ-СДС

Цвета Караянчева

Десети изборен район - Кюстендилски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Румен Георгиев

ГЕРБ-СДС

Христо Терзийски

Михаела Крумова

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Виктория Василева

 

Единадесети изборен район - Ловешки

БСП за БЪЛГАРИЯ

Ирена Анастасова

Движение за права и свободи - ДПС

Рушен Риза

ГЕРБ-СДС

Николай Нанков

Иван Миховски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Станислав Балабанов

 

Дванадесети изборен район - Монтана

БСП за БЪЛГАРИЯ

Атанас Костадинов

Движение за права и свободи - ДПС

Димитър Аврамов

ГЕРБ-СДС

Ирена Димова

Илия Лазаров

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Пламен Абровски

 

Тринадесети изборен район - Пазарджишки

БСП за БЪЛГАРИЯ

Пламен Милев

Петя Цанкова

Движение за права и свободи - ДПС

Юмер Хамза

Сергей Кичиков

ГЕРБ-СДС

Екатерина Захариева

Димитър Гечев

Стефан Мирев

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Станислав Балабанов

Тодор Василев

 

Четиринадесети изборен район - Пернишки

БСП за БЪЛГАРИЯ

Стоян Мирчев

ГЕРБ-СДС

Кирил Ананиев

Десислава Ахладова

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Галя Бърдарска

 

Петнадесети изборен район - Плевенски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Румен Гечев

Илиян Йончев

Движение за права и свободи - ДПС

Велислава Кръстева

ГЕРБ-СДС

Григор Горчев

Александър Николов

Пламен Петров

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Радостин Василев

Александър Александров

Юлия Чортленева

 

Шестнадесети изборен район - Пловдив

БСП за БЪЛГАРИЯ

Корнелия Нинова

Иво Христов

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Христо Иванов

Манол Пейков

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Николай Хаджигенов

ГЕРБ-СДС

Иван Тотев

Вежди Рашидов

Радомир Чолаков

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Тошко Хаджитодоров

Антоанета Стефанова

Теодора Пенева

 

Седемнадесети изборен район - Пловдивски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Манол Генов

Веска Ненчева

Енко Найденов

Движение за права и свободи - ДПС

Рамадан Аталай

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Велизар Шаламанов

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Румен Йончев

ГЕРБ-СДС

Дани Каназирева

Младен Шишков

Данка Люртова

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Тошко Йорданов 

Танер Тюркоглу

 

Осемнадесети изборен район - Разградски

Движение за права и свободи - ДПС

Ахмед Ахмедов

Ихсан Хаккъ

ГЕРБ-СДС

Десислава Атанасова

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Драгомир Петров

 

Деветнадесети изборен район - Русенски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Крум Зарков

Пламен Рашев

Движение за права и свободи - ДПС

Бюрхан Абазов

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Митко Кунчев

ГЕРБ-СДС

Красен Кралев

Пламен Нунев

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Светлин Стоянов

Васил Георгиев

 

Двадесети изборен район - Силистренски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Вяра Йорданова

Движение за права и свободи - ДПС

Джевдет Чакъров

ГЕРБ-СДС

Тодор Тодоров

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Драгомир Петров

 

Двадесет и първи изборен район - Сливенски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Атанас Зафиров

Движение за права и свободи - ДПС

Хатидже Георгиева

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Димитър Сяров

ГЕРБ-СДС

Десислава Танева

Мария Белова

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Владимир Русев

 

Двадесет и втори изборен район - Смолянски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Александър Симов

Движение за права и свободи - ДПС

Хайри Садъков

ГЕРБ-СДС

Даниела Дариткова

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Александър Вълчев

 

Двадесет и трети изборен район - София

БСП за БЪЛГАРИЯ

Христо Проданов

Благовест Кирилов

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Атанас Атанасов

Антоанета Цонева

Петър Маринов

Надежда Йорданова

Георги Ганев

Иван Велов

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Мая  Манолова

ГЕРБ-СДС

Румен Христов

Александър Ненков

Димитър Главчев

Милена Дамянова

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Андрей Чорбанов

Ива  Рупчева

Андрей Михайлов

 

Двадесет и четвърти изборен район - София

БСП за БЪЛГАРИЯ

Георги Свиленски

Борис Цветков

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Владислав Панев

Ивайло Мирчев

Мартин Димитров

Цецка Бачкова

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Арман Бабикян

ГЕРБ-СДС

Росен Желязков

Тома Биков

Евгения Алексиева

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Мика Зайкова

Николай Радулов

 

Двадесет и пети изборен район - София

БСП за БЪЛГАРИЯ

Корнелия Нинова

Иван Димитров

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Христо Иванов

Александър Симидчиев

Борислав Сандов

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Николай Хаджигенов

Валентина Василева - Филаделфевс

ГЕРБ-СДС

Даниел Митов

Анна Александрова

Лъчезар Иванов

Христо Гаджев

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Филип Маринов Станев

Пламен Данаилов

Пламен Николов

 

Двадесет и шести изборен район - Софийски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Иван  Ченчев

Движение за права и свободи - ДПС

Цветан Енчев

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Александър Симидчиев

ГЕРБ-СДС

Младен Маринов

Валентин Милушев

Николина Ангелкова

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Виктория Димитрова Василева

Георги Георгиев

 

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Георги Гьоков

Драгомир Стойнев

Движение за права и свободи - ДПС

Халил Летифов

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Атанас Славов

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Мая Манолова

ГЕРБ-СДС

Красимир Вълчев

Маноил Манев

Илиана Жекова

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Станислав Трифонов

Тихомир Тенев

Живка Железова

 

Двадесет и осми изборен район - Търговищки

БСП за БЪЛГАРИЯ

Кольо Милев

Движение за права и свободи - ДПС

Джейхан Ибрямов

Имрен Мехмедова

ГЕРБ-СДС

Теменужка Петкова

 

Двадесет и девети изборен район - Хасковски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Велизар Енчев

Движение за права и свободи - ДПС

Сезгин Мехмед

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Катя Панева

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Минко Ангелов

ГЕРБ-СДС

Георги Станков

Делян Добрев

Сашо Савов

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Филип Станев

 

Тридесети изборен район - Шуменски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Иван Иванов

Движение за права и свободи - ДПС

Мустафа Карадайъ

Хамид Хамид

ГЕРБ-СДС

Красимир Вълчев

Илтер Садъков

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Йордан Стоянов

 

Тридесет и първи изборен район - Ямболски

БСП за БЪЛГАРИЯ

Кристиан Вигенин

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Станчо Ставрев

ГЕРБ-СДС

Димитър Рунков

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Ивайло Вълчев

 

Кандидати, избрани в два изборни района:

БСП

Корнелия Нинова  - Шестнадесети изборен район - Пловдив и Двадесет и пети изборен район - София

ДПС

Йордан Цонев  - Първи изборен район - Благоевградски и Шести изборен район - Врачански

Мустафа Сали Карадайъ  - Девети изборен район - Кърджалийски и Тридесети изборен район - Шуменски

Халил Летифов - Първи изборен район - Благоевградски и Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

"Демократична България"

Александър Симидчиев - Двадесет и пети изборен район - София и Двадесет и шести изборен район - Софийски

Атанас Атанасов - Първи изборен район - Благоевградски и Двадесет и трети изборен район - София

Христо Иванов  - Шестнадесети изборен район - Пловдив и Двадесет и пети изборен район - София

"Изправи се! Мутри вън!"

Николай Хаджигенов - Шестнадесети изборен район - Пловдив и Двадесет и пети изборен район - София

ГЕРБ-СДС

Костадин Ангелов - Трети изборен район - Варненски и Четвърти изборен район - Великотърновски

Красен Кралев - Трети изборен район - Варненски и Деветнадесети изборен район - Русенски

Красимир Вълчев - Двадесет и седми изборен район - Старозагорски и Тридесети изборен район - Шуменски

Росен Желязков - Първи изборен район - Благоевградски и Двадесет и четвърти изборен район - София

"Има такъв народ"

Андрей Чорбанов - Четвърти изборен район - Великотърновски и Двадесет и трети изборен район - София

Виктория Василева - Десети изборен район - Кюстендилски и Двадесет и шести изборен район - Софийски

Георги Георгиев - Шести изборен район - Врачански и Двадесет и шести изборен район - Софийски

Драгомир Петров  - Осемнадесети изборен район - Разградски и Двадесети изборен район - Силистренски

Ивайло Вълчев - Втори изборен район - Бургаски и Тридесет и първи изборен район - Ямболски

Любомир Каримански - Трети изборен район - Варненски и Седми изборен район - Габровски

Станислав Балабанов - Единадесети изборен район - Ловешки и Тринадесети изборен район - Пазарджишки

Станислав Трифонов - Трети изборен район - Варненски и Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

Тошко Йорданов  - Шестнадесети изборен район - Пловдив и Седемнадесети изборен район - Пловдивски

Филип Станев - Двадесет и пети изборен район - София и Двадесет и девети изборен район - Хасковски

Facebook logo
Бъдете с нас и във