Банкеръ Daily

Общество и политика

ГЕРБ е с 12 районни кмета в София, 8 са на "Демократична България"

Кандидатите на коалицията ГЕРБ-СДС победиха на балотажите за кметските постове в 11 столични района: Савина Савова ще управлява район Възраждане, Теодор Петков - Витоша, Младен Младенов - Връбница, Иван Чакъров - Красна поляна, Димитър Димов - Надежда, Иван Божилов - Илинден, Ева Митова - Подуяне, Ивайло Цеков - Искър, Даниела Райчева - Нови Искър, Тодор Кръстев - Сердика и Милко Младенов - Люлин. На първия тур Рангел Маринов спечели кметското място в Банкя, като събра 61.83% от гласовете.

Демократична България спечели балотажите в 8 района: в Лозенец победител е Константин Павлов, в Оборище - Николай Александров, в Овча купел - Ангел Стефанов, в Красно село - Росина Станиславова, в Триадица - Димитър Божилов, в Средец - Трайчо Трайков, в Слатина - Георги Илиев, в Студентски - Петко Горанов.

БСП ще има кмет само в район Изгрев - Делян Георгиев.

Три столични района ще се управляват от независими кметове. Стефан Стефанов победи на балотажа в район Младост, а Николай Гюров - в Панчарево. Още на първия тур кметският пост в Кремиковци беше спечелен от Лилия Донкова с 60.37% от гласовете.

Резултати от балотажите в столичните райони при 100% преброени гласове:

Лозенец

Константин Петров Павлов, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 11 513 гласа, 56.85%

Любомир Любомиров Дреков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 7007 гласа, 34.60%

Оборище

Николай Борисов Александров, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 5910 гласа, 50.92%

Петър Константинов Митев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС ) - 4546 гласа, 39.17%

Овча купел

Ангел Георгиев Стефанов, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 10 345 гласа, 55.62%

Христина Милчова Семерджиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 6816 гласа, 36.65%

Красно село

Росина Георгиева Станиславова, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 14 829 гласа, 50.34%

Христо Панчев Апостолов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 11 585 гласа, 39.33%

Триадица

Димитър Петров Божилов, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 13 387 гласа, 54.10%

Николай Стоянов Терзиев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 8761 гласа, 35.41%

Средец

Трайчо Димитров Трайков, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 6484 гласа, 54.21%

Любомир Иванов Ковачев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 4135 гласа, 34.57%

Слатина

Георги Пламенов Илиев, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 12 366 гласа, 51.62%

Наталия Илиева Стоянова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 9614 гласа, 40.13%

Студентски

Петко Горанов Горанов, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 5602 гласа, 50.77%

Димитър Константинов Дилчев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 4441 гласа, 40.24%

Възраждане

Савина Йорданова Савова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 6068 гласа, 46.81%

Васил Василев Кънев, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 5651 гласа, 43.60%

Витоша

Теодор Богомилов Петков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 10 876 гласа, 50.47%

Христо Вълчанов Вълчанов, "ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ" (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - 8802 гласа, 40.84%

Връбница

Младен Василев Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 6854 гласа, 48.42%

Владимир Минчев Петров, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 6056 гласа, 42.78%

Красна поляна

Иван Вълчев Чакъров, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 8291 гласа, 47.47%

Георги Миланов Миланов, независим - 7725 гласа, 44.23%

Надежда

Димитър Александров Димов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 10 324 гласа, 51.63%

Стоян Емилов Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 7818 гласа, 39.09%

Илинден

Иван Йорданов Божилов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 5445 гласа, 50.22%

Георги Александров Томов, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 4485 гласа, 41.36%

Нови Искър

Даниела Руменова Райчева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 5589 гласа, 55.97%

Владислав Владимиров Владимиров, Местна коалиция ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ДБГ, ЗНС, НДСВ) - 3954 гласа, 39.60%

Подуяне

Ева Михайлова Митова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 11 678 гласа, 53.07%

Веселин Вячеславов Жечев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 8322 гласа, 37.82%

Искър

Ивайло Елков Цеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 9368 гласа, 46.13%

Борис Цветков Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 9254 гласа, 45.56%

Сердика

Тодор Славов Кръстев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 7247 гласа, 53.24%

Янко Иванов Янков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 4982 гласа, 36.60%

Люлин

Милко Антонов Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 16 879 гласа, 49.51%

Мая Кирилова Александрова - БСП ЗА БЪЛГАРИЯ, 14 568 гласа, 42.73%

Изгрев

Делян Младенов Георгиев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 5730 гласа, 51.32%

Цветомир Велчев Жеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 4440 гласа, 39.76%

Младост

Стефан Кирилов Стефанов, независим - 19 231 гласа, 55.55%

Мария Йорданова Илиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС)- 13 387 гласа, 38.67%

Панчарево

Николай Петров Гюров, независим - 6048 гласа, 62.57%

Димитър Емилов Сичанов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 3207 гласа, 33.18%

 

На първи тур бяха избрани:

Банкя

Рангел Вълев Марков, местна коалиция ГЕРБ (СДС) - 2 616 гласа,  61.83%

Иво Василев Пиперов, независим - 603,  14.25%

Кремиковци

Лилия Петрова Донкова, независим - 3 909 гласа,  60.37%

Цецка Димитрова Кочкова,  БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - 1 259 гласа, 19.44%

 

Facebook logo
Бъдете с нас и във