Банкеръ Daily

Общество и политика

ЦИК изтегли номерата на бюлетините за предстоящите избори - 2 в 1

S 250 02d16150 0ca2 4da7 93b6 42859972e2fb
S 250 8889e429 aed5 42db a734 e3494346d2c3

Станаха ясни номерата на бюлетините, с които ще гласуваме за президент и вицепрезидент.

Членовете на ЦИК изтеглиха номерата на бюлетините на регистриралите се общо 23 кандидат-президентски двойки за участие в изборите на 14 ноември.

Партиите и коалициите, които са издигнали кандидати за президент и вицепрезидент, а освен това се явяват и на парламентарните избори, автоматично приемат номера на бюлетината на двойката и при парламентарните избори.

Номер 1 - Йоло Денев и Марио Филев, издигнати от инициативен комитет

Номер 2 – партия "Русофили за възраждане на отечеството" – Николай Малинов и Светлана Косева

Номер 3 – Росен Миленов и Иван Стефанов Иванов, издигнати от инициативен комитет

Номер 4 – коалиция „Патриотичен фронт – НФСБ, БДС „Радикали“ и БНДС „Целокупна България“ – Валери Симеонов и Цветан Манчев

Номер 5 - партия "Възраждане" – Костадин Костадинов и Елена Гунчева

Номер 6 - Румен Радев и Илияна Йотова, издигнати от инициативен комитет

Номер 7 - коалиция „Национално обединение на десницата" - Горан Благоев и Ивелина Георгиева-Стойнова

Номер 8 - партия "Български съюз за директна демокрация" – Благой Петревски и Севина Хаджийска

Номер 9 – Марина Малчева и Савина Луканова, издигнати от инициативен комитет

Номер 10 - партия „Българска Социалдемокрация – Евролевица“ - Александър Томов и Лъчезар Аврамов

Номер 11 – партия "Атака" – Волен Сидеров и Магдалена Ташева

Номер 12 - Боян Станков - Расате и Елена Ваташка, издигнати от инициативен комитет

Номер 13 – партия "Общество за нова България" – Жельо Желев и Калин Крулев

Номер 14 – партия "Глас народен" - Светослав Витков и Веселин Белоконски

Номер 15 - Анастас Герджиков и Невяна Митева-Матеева, издигнати от инициативен комитет

Номер 16 - Луна Йорданова и Иглена Илиева, издигнати от инициативен комитет

Номер 17 - ДПС – Мустафа Карадайъ и Искра Димитрова Михайлова-Копарова

Номер 18 - Цвета Кирилова и Георги Тутанов, издигнати от инициативен комитет

Номер 19 - Лозан Панов и Мария Касимова-Моасе, издигнати от инициативен комитет

Номер 20 – партия "Правото"– Мария Колева и Ганчо Попов

Номер 21 – ВМРО - Милен Михов и Мария Цветкова

 Номер 22 – партия „Българско национално обединение – БНО“ - Георги Венелинов Георгиев и Стоян Цветков

Номер 23 - партия "Воля" - Веселин Марешки и Полина Цанкова - Христова

Последва и втори жребий за номерата на бюлетините н а партиите и коалициите, които не са издигнали кандидат-президентска двойка.

Номер 24 - Има такъв народ

Номер 25 - Продължаваме промяната

Номер 26 - партия МИР

Номер 27 - Благоденствие, обединение, градивност

Номер 28 - Български национален съюз

Номер 29 - Пряка демокрация

Номер 30 - Демократична България Обединение - Да, България!, Демократи за силна България (ДСБ) и Зелено движение

Номер 31 - "Изправи се БГ! Ние идваме"

Номер 32 - ГЕРБ и СДС

Номер 33 - БСП за България

Номер 34 - Българска прогресивна линия

Номер 35 - Партия на Зелените

Номер 36  - Бригада

Членовете на ЦИК определиха поредността на партиите, коалициите и инициативните комитети и техните кандидати във формите на предизборна кампания по БНР и БНТ в изборите за президент и вицепрезидент.

Първи медийно участие ще имат Румен Радев и Илияна Йотова; след тях ще бъдат двойките:

2. Костадин Костадинов и Елена Гунчева (Възраждане); 3. Лозан Панов и Мария Касимова-Моасе; 4. Николай Малинов и Светлана Косева (Русофили за възраждане на отечеството); 5. Волен Сидеров и Магдалена Ташева (Атака); 6. Светослав Витков и Веселин Белоконски (Глас народен); 7. Георги Венелинов Георгиев и Стоян Цветков (БНО); 8. Йоло Денев и Марио Филев; 9. Милен Михов и Мария Цветкова (ВМРО);

10. Росен Миленов и Иван Стефанов Иванов; 11. Жельо Желев и Калин Крулев (Общество за нова България);

12. Луна Йорданова и Иглена Илиева; 13. Анастас Герджиков Анастас Герджиков и Невяна Митева-Матеева;

14. Боян Станков-Расате и Елена Ваташка; 15. Цвета Кирилова и Георги Георги Тутанов; 16. Мария Колева и Ганчо Попов (Правото); 17. Александър Томов и Лъчезар Аврамов (Българска Социалдемокрация – Евролевица);

18. Валери Симеонов и Цветан Манчев (Патриотичен фронт); 19. Марина Малчева и Савина Луканова;

20. Веселин Марешки и Полина Цанкова - Христова (Воля); 21. Горан Благоев и Ивелина Георгиева-Стойнова (Национално обединение на десницата); 22. Благой Петревски и Севина Хаджийска (Български съюз за директна демокрация); 23. Мустафа Карадайъ и Искра Димитрова Михайлова-Копарова (ДПС).

Facebook logo
Бъдете с нас и във