Банкеръ Daily

Новини

Тервел Пулев с първи медал за България

Боксьорът Тервел Пулев донесе първи медал за България от Олимпиадата в Лондон. Снощи той се класира на полуфинала в категория до 91 килограма след като победи аржентинеца Ямил Пералта Хара с 13:10.

Така българинът си осигури поне бронзов медал от Олимпийските игри, тъй като в бокса няма среща за трето място, а двамата загубили полуфиналисти получават отличието.

За място на финала Тервел ще играе с фаворита Александър Усик от Украйна. Срещата ще се състои на 10 август в 17.30 часа българско време.

Тервел Пулев е част от боксовата фамилия Пулеви. Баща му Венко Пулев е шампион на България в средата на 20-ти век в супертежка категория. Братът на Тервел - Кубрат, е европейски шампион от Ливърпул 2009 г. и професионален боксьор в момента.