Банкеръ Daily

Новини

Реал - Мадрид заслужи Суперкупата на Испания

Реал - Мадрид спечели срещата реванш срещу Барселона с 2:1 и грабна Суперкупата на Испания.

Мачът се игра на стадион Сантяго Бернабеу пред 72 хил. зрители. Домакините се развихриха още от началото, като в 19-а минута резултатът вече беше 2:0 за тях.

Още в 11-а минута се разписа Игуаин след точен пас от Пепе. После и Кристиано Роналдо вкара своя гол след асистенция на Сами Кедира.

Изнервената Барселона в 28-а минута остана с десет човека, след като Адриано получи червен картон.

Каталунците успяха да върнат само един от головете. Малко преди края на първото полувреме реализира Лионел Меси.

Първият мач в Барселона бе спечелен от каталунците с 3:2. С общ резултат 4:4, но с повече голове на чужд терен, Реал прегърна първият си трофей за сезона - Суперкупата на Испания.