Банкеръ Daily

Новини

Реал - Мадрид започна с победа след 3:2 над Манчестър Сити

Реал - Мадрид започна с победа в Шампионската лига, като надви с 3:2 Манчестър Сити. Двата отбора направиха истинско шоу снощи с много голове, а гражданите бяха крачка от успеха на Сантиаго Бернабеу.

В 69-а минута Един Джеко даде предимство на англичаните с 0:1. След седем минути мадричани изравниха чрез Марсело. Англичаните обаче показаха, че са дошли за нещо повече и Александър Коларов в 85-а минута с фалцов удар от пряк свободен удар излъга Касияс и Сантиаго Бернабеу замлъкна - 1:2.

Две минути по-късно Карим Бензема, който влезе като резерва, върна спокойствието с 2:2. А мадричани обърнаха резултата след като и Кристиано Роналдо след самостоятелен пробив вкара за 3:2.

В другия двубой от групата на смъртта - D, Борусия - Дортмунд победи с гол на Марек Левандовски в 87-а минута шампиона на Холандия Аякс с 1:0.

В другите групи Милан завърши наравно с гостуващия Андерлехт (0:0), а Динамо ndash; Загреб загуби у дома от Порто с 0:2.

Малага не се затрудни много със Зенит - Санкт Петербург и го би с класическото 3:0. Пари Сен Жермен пък разби Динамо - Киев с 4:1.

Олимпиакос загуби в Пирея от Шалке 04 с 1:2, а в другата среща френският Монпелие не беше преграда пред Арсенал, който взе своето, макар и с минималното 2:1.