Банкеръ Daily

Новини

Първа среща за Манчестър Ю. в Шампионска лига

Втора поредна вечер Шампионската лига приковава погледите (и възторзите) на почитателите на клубния футбол в Европа. От 21.45 часа ще се изиграят мачовете от останалите четири групи в най-престижния европейски турнир.

В група Н Манчестър Юнайтед приема на Олд Трафорд турския шампион Галатасарай в първия си мач от груповата фаза. Почитателите му още помнят миналата година, когато отборът се издъни още в група, в която игра с Бенфика, швейцарския Базел и румънският Оцелул от Галац.

Групата на червените дяволи и тази година е от леките. Манчестър Юнайтед купи през лятото японския национал Шинджи Кагава и холандеца Робин ван Перси.

Това е първи двубой в Шампионската лига за Галатасарай - Истанбул от сезон 2006/2007-а. Двата отбора са играли през 1993 г., когато англичаните срещат турците във фазата на елиминациите на Шампионска лига. Спомените също не са никак добри. Тогава Манчестър Ю. напуска турнира след 3:3 в първия мач у дома и 0:0 в реванша.

В другата среща играят португалският Брага и Клуж. Румънският шампион игра в турнира през сезона 2010/2011-а. Той взе трета шампионска титла във вътрешното първенство за последните пет години.

Европейският шампион Челси приема италиянският шампион Ювентус в едно от големите дербита от първия кръг на Шампионската лига. Срещата е от група Е, в която са и отборите на Шахтьор от Донецк и Нордселанд.

Челси не е в познатата си форма от миналата година и това внася интрига в двубоя. Отборът започна зле новият футболен сезон в Европа като загуби финала на Суперкупата с 1:4 от Атлетико - Мадрид. Челси е начело във временното класиране във Висшата лига, но едва ли треньорът им Ди Матео е доволен от играта.

Ювентус също е начело в Италия и то с три победи от три мача, а и играта им върви. Торинци спечелиха и Суперкупата на страната след победа с 4:2 над Наполи. Отборът е за пръв път в турнира от 2009 г. насам, когато отпадат още в групите на Шампионската лига.

Група F ни предлага още едно дерби. Байерн - Мюнхен, който игра на финала в Шампионската лига миналата година, сега посреща Валенсия. Тогана в последната среща от турнира на своя Алианц Арена баварците загубиха от английския Челси.

В другия двубой се срещат френският Лил и познатият ни до болка БАТЕ Борисов. Беларуският тим за втора поредна година влиза в групите на най-комерсиалния европейски клубен турнир. Миналата година мереше ръст в една група с Барселона и Милан. С натрупания опит досега нищо чудно да се пребори за третото място в групата и да прескочи в турнира Лига Европа.

В групи G първа среща ще изиграе и Барселона, като посреща у дома московския Спартак. В битката за най-ценното отличие в клубния футбол ще се включат още шотландският Селтик, който приема Бенфика.