Банкеръ Daily

Новини

Локомотив (Сф) оцеля в Лига Европа

Отборът на Локомотив (София) направи драматичен обрат до 3:2 срещу Металург (Скопие) и така се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа. Железничарите губеха с 1:2 пет минути преди края на мача, но с попадения на Преслав Йорданов и Любомир Божинов измъкнаха победата и зарадваха феновете си. Дори и равенство 2:2 класираше гостите, след като първият двубой в Македония завърши без голове. Металург поведе още в четвъртата минута с попадение на Кръстев, а до края на полувремето Караджинов от българския тим пропусна дузпа. В 55-ата минута Мемеди фаулира откъсващия се Писаров и получи втори жълт картон, а след фаула реферът Цимерман отсъди втора дузпа за Локо, която бе реализирана от Преслав Йорданов за 1:1.
Противно на логиката останалият с 10 души отбор на Металург отново поведе, след като Блаже Илиоски отблизо вкара на Галев. След гола домакините натиснаха съперника, но успяха да изравнят чак в 85-ата минута, когато Преслав Йорданов вкара втория си гол в мача. Минута преди края бе отсъден пряк свободен удар за железничарите, Божинов го изпълни виртуозно и така донесе изстрадания успех.
Знаех, че мачът ще е труден, но не очаквах, че ще получим толкова безобразен гол в самото начало. Този път късметът беше с нас, но няма винаги да е така. Трябва да си извадим поуките от случилото се днес, заяви президентът на столичния тим Николай Гигов. В следващия кръг Локомотив ще срещне Шльонск. Полският отбор отстрани Дънди (Юнайтед) след общ резултат 3:3 от двата мача, но повече отбелязани голове на чужд терен. Първият двубой между съперниците е насрочен за 28 юли на стадион Васил Левски.