Банкеръ Daily

Новини

ИТАЛИЯ И БРАЗИЛИЯ С ПОБЕДИ В ТУРНИРА ЗА КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ

Съставът на Италия победи САЩ с 3:1 в първи мач от група „Б” в турнира за Купата на Конфедерациите. Двубоят бе предрешен още в 33-ата мин., когато Кларк бе изгонен от игра, след като получи спорен директен червен картон за грубо влизане срещу Гатузо. Италианците вместо да се възползват от численото си предимство и да решат бързо двубоя оставиха инициативата в ръцете на съперника. Състав САЩ успя да поведе с гол на Лендън Донован в 41-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Киелини срещу Алтидор.
През втората част закономерно играещият с 10 души американски тим отпадна физически и отстъпи инициативата на адузрите. В 58-ата минута току що влезлият в игра Джузепе Роси с плътен удар от около 30 метра изравни. В 72-ата мин. Даниеле Де Роси шутира от почти същата дистанция 30 и за втори път Хауърд извади топката от мрежата си за 1:2. Джузепе Роси бе изведен от ляво от Пирло и от точката за дузпи вкара за крайното 3:1 в края на самия двубой. След победата срещу САЩ Италия събра 3 точки и дели първото място с Бразилия
Кариоките с мъка се наложиха над Египет с 4:3, в първа среща от група „Б” на турнира за Купата на Конфедерациите, който се провежда в ЮАР. Двубоят по нищо не показваше, че ще се превърне в истински голов трилър след първото полувреме когато кариоките водеха с 3:1, след голове на Кака (5'), Луиш Фабиано (12') и Жуан (37'), а за Египет се разписа Зидан в 8-та минута. През втората част бразилците подцениха съперника и закономерно инкасираха два бързи гола първо в 54-та от Шавки , а само 60 секунди по-късно Зидан за втори път порази мрежата на Жулио Сезар за 3:3.
В последната минута Мухамади изчисти топката от голлинията с ръка, за което бе изгонен от игра, а Кака реализира отсъдената дузпа за крайното 4:3 за Бразилия.