Банкеръ Daily

Новини

Италианският Рома загуби от Шахтьор - Донецк с 3:2 у дома

В другата осминафинална среща снощи италианският Рома загуби от Шахтьор - Донецк с 3:2 у дома. Срещата на Стадио Олимпико в Рим премина оспорвано, с много атаки и удари към двете врати.
Вълците първи откриха резултата в 28-а минута. След центриране от корнер Перота беше най-съобразителен и опъна мрежата зад Пятов за 1:0. Гостите от Украйна веднага отговориха на удара, като още в следващата 29-а минута Жадсон с шут от около 20 м заби коженото кълбо във вратата, пазена от Дони за 1:1.
Случилото смути римляните, които май нямаха повече сили за съпротива. В 36-а минута бразилецът Дъглас Коща получи пас от Жадсон и вкара топката за 1:2. Три минути по-късно Жадсон увенча добрата си игра с прецизно подаване към Луис Адриано, който също се разписа сред голмайсторите за 1:3.
След почивката домакините се хвърлиха в атаки в опити да обърнат резултата и в 48-а успяха да върнат още един гол. Вълците намалиха след като Мене стреля от дъгата пред голямото наказателното поле и вкара кълбо в мрежата зад Пятов за 2:3.
Силите на домакините обаче стигнаха дотук. И сега ги очаква изключително труден реванш в Донецк, в който ще трябва да играят повече за престиж, отколкото с надежда за класиране за следващия етап.