Банкеръ Daily

Новини

Челси и Юве - хикс

Носителят на купата от Шампионската лига от миналия сезон Челси не успя да победи в първата си среща ог груповата фаза. Той започна защитата на отличието си с равенство (2:2) в домакинския си мач срещу Ювентус. И то след като поведоха с 2:0 на Стамфорд бридж.

Тази грешка пък позволи на Шахтьор - Донецк да поведе в класирането след първия кръг в група Е. Украинците победиха аутсайдера - датски шампион Нордселанд с 2:0.

Манчестър Юнайтед този път започна с успех в Шампионската лига. Червените дяволи взеха домакинството си на Галатасарай с 1:0. Голът отбеляза Майкъл Карик още в седмата минута. През второто полувреме Луиш Нани пропусна дузпа за англичаните.

В другия двубой от група Н румънският шампион ЧФР Клуж поднесе първата изненадата, след като надигра като гост португалския Брага и то с 2:0. И до следващия кръг той ще е водач в класирането пред Манчестър Ю..

Финалистът от миналогодишното издание на Шампионската лига Байерн взе първия си мач от турнира. На своя стадион Алианц Арена в Мюнхен баварците надвиха с 2:1 испанския Валенсия в дербито на група F. Както обикновено Бастиян Швайнщайгер отбеляза един гол, а другият бе на Тони Кроос. Нелсон Валдес върна едно попадение за испанците.

Играчите на БАТЕ - Борисов хвърлиха най-голямата изненада в първия кръг с победата си в групата. Беларусите победиха категорично с 3:1 френския Лил като гости. Успехът е още по-впечатляващ като отчете и факта, че те водеха с 3:0 още след първото полувреме с точни удари на Володко в 6-а, Родионов в 20-а и Олехнович в 43-а минута. През втората част БАТЕ - Борисов позволи само едно почетно попадение на французите. С трите си точки беларусите водят пред Байерн в класирането.

Един от фаворитите за трофея в Шампионската лига Барселона имаше доста трудности у дома. Все пак каталунците победиха Спартак - Москва на своя стадион с 3:2.

В другата среща в група G се получи нулевото равенство. Селтик и Бенфика не успяха дори да си вкарат гол в Глазгоу.