Банкеръ Daily

Новини

Българите спукаха балона Полша

Волейболистите на България победиха с 3:1 гейма Полша в среща от група А на олимпийския турнир. Това е втората им победа след като в неделя победиха Великобритания с 3:0 гейма.

Прекалено високото самочувствие на дружина полска този път им изигра лоша шега. След победата на турнира за Световната купа, явно са очаквали по-лек двубой. Българите обаче им бяха подготвили изненада. Двубоят между двата тима беше равностоен, като нито един от тях не успя да вземе голяма преднина в точките.

Вдъхновената игра на лъвовете им донесе победата в двата първи гейма.

Третият гейм вървеше точка за точка, но отпускане в редиците на българите беше използвано от техните съперници, които се възползваха от лошата ни защита и грешките в атака и взеха гейма.

В четвъртия гейм възпитаниците на Найденов значително подобриха играта си, а поляците ставаха все по-нервни. Въпреки усилията им да обърнат резултата в своя полза, те останаха в ролята на догонващи. Нашите волейболисти поддържаха преднината си и заслужено затвориха гейма с 25:23 и победа в мача с 3:1.