Банкеръ Daily

Новини

България срещу Германия във волейболен 1/4-финал

България отново ще се изправи срещу Германия през тази година. Този път залогът е по-голям и срещата е в четвъртфиналите на олимпийския турнир по волейбол за мъже. Мачът по програма е в сряда от 23:30 часа българско време.

Това е седми мач между двата тима през 2012-а. Първо загубихме с 1:3 в полуфинала на европейската олимпийска квалификация в София, а след това те играха в Световната лига - четири пъти в предварителна група, и един път на финалите в София, където България взе победата с 3:1 гейма.

Това стана ясно, след като немците загубиха с 0:3 от Бразилия в последния си мач от група Б и заеха четвъртото място. Волейболистите на България пък стъпиха на първото място с победата над Италия с 3:0 гейма.

Бразилците срещат третия от нашата група - Аржентина, след като заеха второто място само с един спечелен гейм повече от Русия.

При успех България срещат на полуфинала победителя от 1/4-финала между Полша и Русия.

Настоящият олимпийски шампион САЩ, който победи в група В, излиза срещу Италия, която остана четвърта в група А. При успех на полуфинала американците ще се изправят срещу победителя от последната 1/4-финална среща - между световния шампион Бразилия и Аржентина.