Банкеръ Daily

Новини

БРАЗИЛИЯ СПЕЧЕЛИ КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ ПО ФУТБОЛ

В истински трилър Бразилия успя спечели турнира за Купата на Конфедерациите по футбол с 3:2 срещу скромния тим на САЩ, след като догонваше на полувремето резултат от 2:0 за янките. Мачът се игра на стадион „Елис Парк” в Йоханесбург.
Въпреки че американците водеха с 2:0 на полувремето, възпитаниците на Карлос Дунга обърнаха мача след две попадения на Луиш Фабиано и едно на капитана Лусио, като спечелиха трофея за 3 път в историята си.
Първото попадение в срещата отбеляза Клинт Демпси, още в 10-ата минута, след като засече центриране отдясно, а двайсетина по-късно Лендън Донован удвои преднината на своя тим. Вторият гол за САЩ вкара Донован след мълниеносна контраатака, реализирана с едва три паса. През втората част Бразилия трайно се настани в полето на янките, които преминаха в глуха защита. Голмайсторът на Бразилия в турнира Луиш Фабиано върна един гол в първата минута от второто полувреме за 1:2. В 74-ата минута Луиш Фабиано отбеляза второто си попадение в мача след пробив на Кака по лявото крило и последвало центриране пред вратата на Тим Хауърд. При последвалото разбъркване Фабиано бе най-добре пласиран и изравни , голмайсторът на Севиля с глава бе точен за 2:2. Последваха пропуски на Робиньо, а кулминацията дойде, след като съдийската бригада не зачете чист гол на Кака. В 84-ата минута Бразилия реализира своето игрово превъзходство след прекрасно изпълнен ъглов удар на Елано, който достави топката върху главата на капитанът Лусио, който не сгреши за 3:2.
В мачът за трето и четвърто място Испания победи ЮАР с гол на Шаби Алонсо в продълженията, след като в редовното време двубоят завърши при 2:2.