Банкеръ Daily

Новини

Бербатов на трети финал в Шампионска лига

Димитър Бербатов за трети път в кариерата си ще играе на финал в Шампионската лига. Най-добрият български футболист игра 77 минути за Манчестър Юнайтед при разгромната победа си с 4:1 срещу германския Шалке в полуфинален мач-реванш от турнира на богатите. Бербо не успя да отбележи гол във вратата на Мануел Нойер, но асистира великолепно на Андерсон за четвъртото попадение, а другите три отбелязаха Валенсия, Гибсън и отново Андерсон. С общ резултат 6:1 английският тим безпроблемно се класира за финала на 28 май, където ще срещне испанския гранд Барселона.
Постигнахме фантастичен успех и сме там, където искахме. Предишната нощ почти не спах, мислех какъв състав да избера. Всеки един от футболистите ни е достатъчно добър, щом е в Юнайтед. Гордея се с момчетата, защото те не ме подведоха и доказаха, че правилно съм им гласувал доверие, заяви мениджърът на червените дяволи Сър Алекс Фъргюсън след победата срещу Шалке.
В битката на титаните Барса не остави никакъв шанс на Реал (Мадрид) и с общ резултат 3:1 също си гарантира визита на новия Уембли. Това ще е 17-и финал за европейски трофей за Барса, с което каталунците изпревариха в класацията вечния враг Реал. От своя страна Бербатов ще има възможност да вдигне купата от трети опит, след като досега на два пъти е губил решителния двубой. През 2002-ра с екипа на Байер (Леверкузен) българинът претърпя поражение с 1:2 от Реал, а преди два сезона с Манчестър (Юнайтед) загуби именно от Барселона с 0:2.
Любопитен факт е, че единственият българин, триумфирал с купата - Христо Стоичков, спечели първото издание на Шампионската лига с Барселона през 1992-ра именно на стадион Уембли.