Банкеръ Daily

Свят

"Валенсия" победи "Барселона" и взе купата на краля в Испания

Браво на "Валенсия"! След като завърши добрия си сезон с четвърто място в първенството и право за участие в Шампионската лига за следващия турнир, прибави във витрината на клуба и един трофей.

Отборът от "Валенсия" спечели Купата на краля в Испания след като победи на финала с 2:1 считаните за фаворити играчи на "Барселона". А тимът от Местая поднесе подарък и на своя треньор Марселино Гарсиа Торал, за когото това е първа титла в кариерата му, но и прекъсна (в точния момент) серията от 20 мача без победа срещу "Барселона".

Мечтите на каталунците за требъл този сезон, след неубедителното представяне на "Реал" - Мадрид, бяха попарени окончателно. "Барселона" остана само с титлата в Ла Лига.

"Валенсия" игра леко, приятно и бележеше най-важното. Кевин Гамейро даде предимство на отбора си в 21-та минута със своя четвърти гол в също толкова срещи. Похвала заслужава и и левият бек Хосе Гая за своя отличен пас. В 33-та минута Родриго вкара за 0:2 след като засече топката при центриране на Карлос Солер.

През второто полувреме се видя, че и аржентинецът Меси е на терена. Присъствието му обаче не бе достатъчно този път. Все пак успя да отбележи в 78-та минута.

Така "Валенсия" победи шампиона "Барселона" с 2:1 и спечели за осми път в историята си Купата на Краля, като вгорчи края на сезона за каталунците.