Банкеръ Daily

Свят

"Ливърпул" отново сътвори чудо и е на финал в Шампионска лига

Велик "Ливърпул" за пореден път.

Играчите на "Ливърпул" продължават да творят и пренаписват футболната история. След невероятният обрат на "Анфийлд", който сътвориха срещу "Барселона", при това на нейния терен, в полуфиналния мач реванш от Шампионската лига "мърсисайдци " са на финал. Победата с 4:0 ги класира за последната среща в турнира, която ще се играе на „Уанда Метрополитано“. И "Ливърпул" сътвори чудото срещу "Барселона" без звездите си - Мохамед Салах и Роберто Фирмино. Нещо, което само най-верните фенове вярваха, че може да се случи. А прехвалената "Барселона" за втора поредна година, след кошмара от "Рома" през миналия сезон, отпаднаха по подобен начин.

"Ливърпул" поведе в резултата още в 7-та минута, след като Дивок Ориги отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата на каталунците. През втората част, в 54-а минута, гостите удвоиха резултата чрез резервата Джорджинио Вайналдум.

А две минути по-късно "Ливърпул" заличи предимството на "Барселона", което тя имаше от първата среща. Автор на третото попадение в 56-а минута отново бе Вайналдум, който този път с глава оплете топката в десния ъгъл на вратата на Тер Стеген.

Всичко се преобърна за каталунците в 79-а минута, когато Александър-Арнолд центрира в наказателното поле, а Ориги, оставен непокрит, вкара своя втори гол в срещата.

На финала на "Уанда Метрополитано" играчите на "Ливърпул" очакват победителя от другия полуфинал - между "Аякс" и "Тотнъм".

"Ливърпул" - "Барселона" 4:0

1:0 Дивок Ориги 7 минута,

2:0 Джорджинио Вайналдум 54 минута,

3:0 Джорджинио Вайналдум 56 минута,

4:0 Дивок Ориги 79 минута.

"Ливърпул": 13. Алисон Бекер – 66. Александър-Арнолд, 32. Жоел Матип, 4. Върджил ван Дайк, 26. Андрю Робъртсън – 7. Джеймс Милнър, 3. Фабиньо, 14. Джордан Хенедерсън – 10. Садио Мане, 27. Дивок Ориги, 23. Джердан Шакири.

Старши треньор: Юрген Клоп.

"Барселона": 1. Марк-Андре тер Стеген – 20. Серхи Роберто, 3. Жерар Пике, 15. Клеман Ленгле, 18. Жорди Алба – 4. Иван Ракитич, 5. Серхио Бускетс, 22. Артуро Видал – 10. Лионел Меси, 9. Луис Суарес, 7. Филипе Коутиньо.