Банкеръ Daily

Спорт

Топ 4 в Шампионската лига вече е ясен

Купата с двете ушички чака своя нов "собственик"

След няколко изненадващи резултати в четвъртфиналите на Шампионска лига вече знаем четирите отбора, които протягат ръце към титлата в турнира, който остана без своя господар в последните три години - "Реал" - Мадрид. А това означава, че ще има нов  шампион.

След последните два реванша снощи се оформиха полуфиналните двойки: "Аякс" - "Тотнъм" и "Барселона" - "Ливърпул".  Жребият за тях бе изтеглен на 15 март. Първите полуфинални мачове ще се играят на 30 април и 1 май, а реваншите - на 7 и 8 май.

Отборът на "Барселона" е била шампион 5 пъти (за последно през 2015 г.). "Ливърпул" също е с 5 титли, последната във витрината му е от 2005-а. "Аякс" има 4 купи, но всички те са спечелени през миналия век (1971, 1972, 1973 и 1995 г.).

"Тотнъм Хотспър" няма титла от този турнир, но има големи амбиции. Девизът на клуба е Audere est Facere (на латински: "Да дръзнеш значи да го направиш"), (на английски: "To Dare Is To Do"), а емблемата изобразява боен петел стъпил върху футболна топка.

Браво на "Тотнъм Хотспър", който снощи разказа играта и натри носовете на звездите на "Манчестър Сити" и то на техния стадион. Въпреки че загубиха с 4:3 с общ резултат 4:4 "шпорите" прескочиха и отбора на Пеп Гуардиола, който пък отново доказа, че не става за нищо.

Играчите на "Ливърпул" и в Порто доказаха, че са много по-добри в момента от местния едноименен отбор. Този пък мърсисайдци спечелиха с 4:1, а общият резултат от двете срещи е 6:1.

Резултатите във вторник бяха: "Ювентус" - "Аякс" 1:2 (2:3) и "Барселона" - "Манчестър Юнайтед" 3:0 (4:0).

Младоците от "Аякс" изненадаха фаворита "Ювентус", а Роналдо не бе достатъчен за успеха на "Старата госпожа". В историята на турнира влезе 19-годишният Матейс Де Лигт (67-а минута), който след корнер се извиси над всички и с глава намери мрежата на "Юве", и така стана най-младият холандец с гол в Шампионска лига от 1996 г. насам.

На "Камп Ноу" Лионел Меси с две попадения (в 16 и 20-а минута) обезсърчи "Манчестър Юнайтед" и "Барселона" без проблеми скочи в поредния си полуфинал от този турнир.