Банкеръ Daily

Спорт

Фаворит ли е Бразилия срещу Белгия?

Дали Той ще е благосклонен към Неймар тази вечер?

Отборите на Бразилия и Белгия играят своята четвъртфинална среща от 21 часа на "Казан Арена" - мултифункционален стадион в столицата на Татарстан - Казан, смятан за най-модерният в Русия. "Казан Арена" е втори по големина в страната след "Лужники". От сезон 2013/2014 на него домакинските си мачове играе местният футболен клуб "Рубин". Стадионът е с капацитет 45 105 зрители, а теренът е с размери 105 на 68 метра. Съоръжението е проектирано от компанията Populous, която е построила английските "Емирейтс Стейдиъм" и "Уембли". Цената му е 15 млрд. рубли.

Бразилците спечилиха група Е. До момента те са играли на този етап от турнира 16 пъти.

Сега бразилският национален отбор се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол, след като воденият от Тите състав се наложи с 2:0 срещу Мексико. Мексиканците отново не можаха да се справят с осминафиналите, като приключиха в тази фаза на турнира за седми пореден път.

"Селесао" изигра най-добрия си мач на първенството в Русия и заслужи мястото си в следващата фаза след головете на Неймар и Роберто Фирмино.

След тази среща "Селесао" вече е най-резултатният отбор в историята на световните първенства. С двата си гола срещу Мексико южноамериканците вече имат общо 228 попадения на световни финали, като оставиха Германия (226) на второто място.

Белгия спечели група G с пълен актив от 9 точки. Отборът е играл четири пъти на четвъртфинал, включително и на последното световно първенство през 2014 година.

Националният отбор на Белгия направи обрат в осминафиналите, който ще се помни дълго. "Червените дяволи" стигнаха до четвъртфинала от световното първенство срещу изстрадана победа над Япония, след като изоставаха с два гола до 69-ата минута. Белгия стана първият отбор от 52 години насам, който успява да заличи изоставане от два или повече гола в елиминационната фаза на световни финали и спечели с 3:2. Този обрат обаче говори много за възможностите на отбора на Белгия, но дали те ще са достатъчни срещу петкратните световни шампиони от Бразилия.

Старши треньорът на белгийския национален отбор Роберто Мартинес определи Бразилия за фаворит в предстоящия четвъртфинал на Мондиал 2018 между двата състава, но той е категоричен, че това е "мечтан мач" за неговите играчи.

Двата отбора са така изградени, че да вкарват голове и да печелят срещите си.Имат и много добри изпълнители, способни и да импровизират, когато е нужно.

Белгия направи страхотен обрат от 0:2 до 3:2 на осминафиналите срещу Япония с три безответни гола в последните 25 минути на мача, но срещу "Селесао" това едва ли би било възможно.

Белгия ще търси място на полуфиналите за втори път в историята и за първи от Мексико 1986.

Работихме здраво в последните две години и сме напълно готови за всички предизвикателства. Освен това спечелихме всичките си мачове дотук, вкарахме и 12 гола, заяви Мартинес.