Банкеръ Daily

Спорт

Чии звезди ще греят по-силно – на Уругвай или на Франция?

Суарес събира всички погледи и очаквания за успех на Уругвай.

Уругвай и Франция излизат един срещу друг днес от 17 часа на стадиона в Нижни Новгород, за да определят първият полуфиналист в турнира. Съоръжението е с капацитет за 44 899 зрители.

Южноамериканците за четвърти път ще играят в тази фаза на турнира. Те спечелиха група А, в която беше и домакинът Русия, с пълен актив от 9 точки.

Играчите на Уругвай се готвят за четвъртфинала на Мондиала в Русия срещу Франция без една от големите си звезди Единсон Кавани. Нападателят се възстановява от травма на прасеца, която получи, след като вкара два гола във вратата на Португалия при успеха с 2:1 на осминафиналите в Сочи. Кавани и Луис Суарес показаха перфектен синхрон до момента. Луис Суарес днес е най-резултатният голмайстор на отбора за всички времена (47 гола).
Но в състава на "Небесносините" (La Celeste) или "урусите", има и други звезди - Годин, Хименес, Бетанкур. А защо не и още някой от другите играчи да блесне в точния момент. А да не забравяме и треньора Оскар Табарес, който винаги може да измисли някаква изненада за съперника.

На фланелките на Уругвай над логото на УФА има четири звезди. Две от тях са за двете световни титли от 1930 и 1950 г., а другите две - за двете титли от футболния турнирир на олимпийските игри през 1924 и 1928 г., който по това време се счита за най-важния футболен турнир на национално ниво.

Франция стигна дотук след зрелищен мач с Аржентина в осминафиналите, който спечели с 4:3. Отборът ще бъде в пълен състав за четвъртфиналния мач срещу Уругвай. Освен добрите играчи на "петлите", не бива да пропускаме и дискретната подкрепа на съдиите до момента. Не са малко и коментарите, че Франция може да е следващият световен шампион.
"Сините" (Les Bleus), "трикольорите" (Les Tricolores), както са познати още французите сред запалянковците, за осми път играят на този етап от турнира, включително и на последното световно първенство през 2014 година.