Спорт

Браво! "Тотнъм" победи "Манчестър Сити"

Хари Кейн

В първите срещи от 1/4-финалите в Шампионската лига домакините нямаха проблеми.

"Тотнъм Хотспър" победи с 1:0 "Манчестър Сити" на стадион "Тотнъм". В първото полувреме "гражданите" пропуснаха отсъденета за тях дузпа в 13-та минута, а грешникът беше Серхио Агуеро, който пропусна от бялата точка.

През втората част (в 56-та минута( основния футболист на "шпорите" Хари Кейн (Урагана) бе сменен принудително заради контузия. А контузията в глезена може да извади от игра до края на сезона. Това като че ли изигра ролята на допинг за домакините и те извоюваха победата с гол на Хьон-Мин Сон (в 78-та минута) - един истински подарък за всичките 60 044 зрители по трибуните на новия стадион на лондончани.

Може да се каже, че случилото се не е случайно. Девизът на клуба е Audere est Facere ( на латински: "Да дръзнеш значи да го направиш", на английски: "To Dare Is To Do"), а емблемата изобразява боен петел стъпил върху футболна топка.

А "Тотнъм" спря серията на "Манчестър Сити", в която имаше 14 поредни двубоя без загуба във всички турнири. Реваншът е след седмица на стадион "Етихад" на 17 април (сряда) от 22:00 часа българско време.

"Ливърпул" победи "Порто" с 2:0 като домакин и постигна комфортна преднина. Головете отбелязаха Наби Кейта в 5-та минута, а в 26-та Роберто Фирмино удвои. Реваншът в Порто ще се играе на 17 април.

Тази вечер "Ювентус" излиза на терена на "Аякс" - "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Балансът е две победи, читшрш ровинство и 6 загуби. "Старата госпожа" е със сериозни проблеми - няма да може да разчита на няколко основни игрча, а и звездата Кристиано Роналдо не е играл от 25 март.

В другата среща "Манчестър Юнайтед" приема "Барселона" на "Олд Трафорд" от 22 часа. "Червените дяволи" не са губили от испанците у дома, като статистиката сочи 2 победи и две равенства. "Юнайтед" е сред най-добрите осем в турнира за първи път от 2014 година. Феновете се надяват и на факта, че Меси не е отбелязал гол в последните си единадесет срещи от четвъртфиналната фаза на Шампионска лига. "Да спрем Меси, не е невъзможно", отбелязва и Оле Гунар Солскяер. Маркос Рашфорд и Алексис Санчес също са готови за игра.