Банкеръ Daily

Спорт

Ботев -Пловдив спечели трудно полуфинала срещу ЦСКА у дома

Финалът за Купата на България ще се играе на стадион "Васил Левски"

Вторият полуфинал за Купата на България между "Ботев" и ЦСКА бе зареден с много повече драматизъм. От една страна, заради имената на двата отбора, и от друга - заради големия залог в тази среща: пловдивчани да спечелят един трофей от сезона, а армейците се стремят да вземат шампионата и Купата.

Все пак "канарчетата" успяха да надхитрят с 3:2 гостите от София в първия полуфинал за Купата на България. Крайният победител обаче не е ясен. Той ще се определи на реванша в София след седмица (на 24 април).

Мачът в квартал "Коматево" беше много драматичен, като домакините могат да съжаляват, че пропуснаха възможността да вземат по-убедителен аванс. Съдията Николай Йорданов отсъди по една дузпа за двата отбора. В началото на второто полувреме "червените" останаха с човек по-малко, но това като че ги амбицира повече.

Тодор Неделев даде преднина на "Ботев" в 14-ата минута след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. В 26-а минута Антонио Вутов покачи на 2:0 и жълто-черните предвкуснаха убедителна победа.

Но, дойде 33-а минута, която обърна срещата. Али Соу намали също от дузпа и резултата стана 2:1. А в 69-а минута Рубен Пинто изравни. В интерес на истината "червените", макар и с десет човека, контролираха играта през второто полувреме и заслужено стигнаха до 2:2.

Все пак "Ботев" стигна инфарктно за феновете си, до успеха, като взе един гол аванс преди реванша на "Армията". В 84-а Феребори Доре се превърна в златна резерва за "жълто-черните", след като отбеляза за крайното 3:2.

"Канарчетата" са трикратен носител на Купата на България - през сезон 1961/1962, 1980/1981 и 2016/2017.