Банкеръ Daily

Общество и политика

"Лудогорец" ще играе в плейофите на Лига Европа

В плейофите "Лудогорец" ще играе срещу словенския "Марибор". При успех, "орлите" ще се класират за групите на втория по сила европейски клубен турнир.

Играчите на "Лудогорец" си подариха изразителна победа с своя юбилеен 80-ти мач в Европа. Без проблеми и със спокойна игра "орлите" победиха уелския "Дъ Ню Сейнтс" и в реванша от третия предварителен кръг на Лига Европа. На стадион "Рейскорс Граунд" играчите на старши треньора Стойчо Стоев си свършиха добре работата и с по два гола в двете полувремена спечелиха с 4:0. С общ резултат 9:0 от двата мача "Лудогорец" продължава в следващия плейофен кръг за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

Якуб Швиерчок - на два пъти, Джоди Лукоки и Дан Битон донесоха победата за българския шампион, а "Лудогорец" постигна най-изразителната си победа в два мача в турнирите в Европа.

Ясен е и следващият им съперник в плейофите - словенския "Марибор". При успех, "орлите" ще се класират за групите на втория по сила европейски клубен турнир.

С хитрост и тактика френският "Страсбург" победи "Локомотив" - Пловдив с 1:0 и в срещата-реванш от треия квалификационен кръг в турнира Лига Европа.

Голът падна рано - още в 8-та минута, домакините откриха резултата. След грешката на Димитър Илиев в центъра на терена, Лиенард открадна топката, и след точен пас към Зои, последният заби топката за 1:0. Въпреки опитите и на двата отбора този резултат не беше променен и в крайна сметка след 2:0 "Страсбург" продължава в следващия кръг.

Френският съдия Амаури Делеру бе главната действаща фигура на стадион "Славутич-Арена" в Запорожие, Украйна в мача между "Зоря" - Луганск и ЦСКА. И не остави много възможности за изява на футболистите на терена с тенденциозните си решения. Дори и старши треньорът на украинците Виктор Скрипник призна след мача, че отсъжданията на френския съдия са решили двубоя в полза на "Зоря".

Равенството в София - 1:1, даваше надежди за българския отбор, но отсъжданията на съдията изнервиха играта и след загуба с 1:0 в реванша ЦСКА отпадна от Лига Европа. Червен картон още в 22-та минута на Иван Турицов и неотсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле за отбора от София предрешиха в голяма степен резултата. А попадението на Назари Русин за украинците дойде чак в 89-ата минута. Така с общ резултат 2:1 "Зоря" стигна до плейофите за влизане в групите на Лига Европа.