Банкеръ Daily

<Без рубрика>

С 9 футболисти "Ботев" - Пловдив стигна до финала на Купата на България

Ботев е на финал с Локомотив на 15-ти май!

"Ботев" - Пловдив сътвори поредно чудо и вече е на финала за Купата на България.

ЦСКА и "Ботев" завършиха 3:3 в реванша от полуфиналите в турнира. След загубата с 2:3 преди седмица ЦСКА днес не успя да се възползва от домакинството си и общ резултат 6:5 "канарчетата" се класираха за последната среща в турнира.

Финалът е на 15 май, където ще наблюдаваме пловдивското дерби - "Ботев" срещу градския си съперник "Локомотив".

Тази вечер "Ботев" завърши срещата реванш с девет футболисти след като червени картони видяха Филип Филипов в 53-ата минута (след два жълти картона) и Вутов в 85-та минута, който директно беше изгонен за блъскане на главния съдия.

"Ботев" започна много активно срещата и "спечели" първото полувреме с 2:0 и показа, че са дошли в София с големи амбиции.

За ЦСКА отбелязаха Али Соу на два пъти и Евандро, а за "червено-черните" точни бяха Неделев, Балтанов и Димитров.
"Червените" се опитаха, но не успяха да влязат в двубоя, а и футболистите на ЦСКА показаха доста брак в действията си на терена.
Трябва да отбележим и факта, че ЦСКА игра без капитана си Николай Бодуров, който беше наказан за един мач от Дисциплинарната комисия на БФС. Това, че на трибуните беше благодетелят на тима Гриша Ганчев, не успя да мобилизира в максимална степен футболистите в червени фланелки.

ЦСКА - "Ботев" - Пловдив 3:3 (5:6 - общ резултат).
Голмайстори: 0:1 Неделев (22-та минута), 0:2 Балтанов (27-а), 1:2 Соу (49-та), 2:2 Евандро (74-та), 3:2 Соу (86-та дузпа), 3:3 Димитров (88-ма).

"Канарчетата" са трикратен носител на Купата на България - през сезон 1961/1962, 1980/1981 и 2016/2017.

От 1999 г. победителят/финалистът участва в турнира за Купата на УЕФА (с нов формат и ново име от сезон 2009/2010 - Лига Европа).